Лацио продължи битката си за топ 4 и местата, даващи

...

Топовен шут на Луис Алберто донесе успех на Лацио над предпоследния

Лацио продължи борбата си за топ 4 и местата, даващи право на присъединяване в ШЛ с победа. „ Орлите “ от Рим надделяха с минималното 1:0 Сампдория. Голът за лациалите означи Луис Алберто десетина минути преди края.

„ Бианкочелестите “ към този момент са четвърти с 45 точки, до момента в който Самп е 19-и единствено с две точки пред Кремонезе, който е предпоследен.

На „ Олимпико “ домакините стигнаха до първо чисто състояние в 41-ата минута, когато след удар на Педро топката рикошира в гредата, а при добавката Чиро Имобиле стреля над напречната греда.

Сампдория отговори с доста, доста рисков удар на Маноло Габиадини в 52-ата минута, само че Иван Проведел избави.

След час игра Имобиле получи топката в пеналта и стреля, само че опитът му приключи с топка в трибуните.

Натискът на Лацио бе материализиран 10 минути преди края на постоянното време, когато Луис Алберто стигна до топката на границата на наказателното поле и без да се замисля стреля, пращайки топката в горния десен ъгъл.

В края генуезци пробваха напън и центрираха рисково на няколко пъти, само че до стопроцентова опция не се стигна.